Warning: Use of undefined constant translate_tb_widget_register - assumed 'translate_tb_widget_register' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/107518/virtual/www/domains/csfa.sk/wp-content/plugins/translate-this-button/ttb-sidebar-widget.php on line 129
Česko–Slovenská futbalová akadémia privíta v Malackách Rapid Viedeň a Sláviu Praha – Česko-Slovenská Futbalová Akadémia (ČSFA)

Česko–Slovenská futbalová akadémia privíta v Malackách Rapid Viedeň a Sláviu Praha

Dňa 3. decembra 2011 v Malackách na základe pozvania prezidenta Česko–Slovenskej futbalovej akadémie, pána Jána Kuboviča,  zíde špička futbalových prípraviek U7 a U8 z Rakúska, Čiech a Slovenska. Na tomto Mikulášskom turnaji ČSFA, ktorý sa uskutoční pod záštitou Jozefa Halcina, poslanca MsZ V Malackách, budú dievčatá a chlapci bojovať o pohár ČSFA a samozrejme o cenné medaile.

Na turnaji, ktorý sa uskutoční v športovej hale Malina, sa Vám predstavia hráči futbalových klubov SK Rapid Viedeň, Slávia Praha a domáca ČSFA. Deti si budú môcť overiť svoje futbalové schopnosti s konkurenciou a najlepšími mužstvami s Rakúska a Čiech. Divákov čaká veľa emócií a zážitkov a aj zábavy, k čomu určite prispejú zápasy mužstiev výberu žien ČSFA Malacky, SK Rapid Viedeň, SK Slávia Praha. V neposlednom rade sa deti môžu tešiť aj na Mikuláša, ktorý bude pre deti určite najväčším prekvapením turnaja, tak ako aj po minulé roky.

Na turnaj sme sa opýtali prezidenta ČSFA, pána Jána Kuboviča.

Ako vnímate vy tento turnaj?

„Turnaj je jedinečný nakoľko sa na ňom zídu špičky z kategórie U7 a U8 z Rakúska, Čiech a Slovenska“.

Organizácia turnaja určite nebola jednoduchá?

„Turnaj pripravujeme vlastne ¾ roka, nebolo jednoduché dostať do Malaciek mužstvá ako Slávia Praha a Rapid Viedeň. Je to vlastne úspech našej diplomacie, ale aj ľudí ktorí pracujú v Česko –Slovenskej futbalovej akadémii ako aj partnerov a sponzorov našej futbalovej akadémie“.

Kto podporuje Vašu akadémiu pri týchto aktivitách?

Sú to najmä naši partneri, sponzori a ľudia čo podporujú mládež, ako pán Ľuboš Fussek, riaditeľ spoločnosti Baumit s.r.o., Tomáš Sepp z Baumitu, Ivan Haba – Green Café bar , Andrej Halahija – Simba Megashop, Tibor Šúrek – TT- Controls, Igor Babjak – Storm, Michal Melicher – Jume šped, Rolf Lochbihler – Qualitrans, Gabriel Puškáč – Elmat, Martin Síblik a Pavol Majerský – Respect Sport, pani Kolčáková – Slovenská Sporiteľňa, Západoslovenská energetika člen skupiny E –on, Peter Vrabček, Hana Osuská – Želbet ZV, Jaroslav Pulko – Green Point, Blechová , Krúza – Mikro Trading a.s., Blecha, HSF s.r.o., Húšek – Texprint, Coop Jednota Senica, Nechtový salón Tatiana Lukešová, Žáček Vladimír, Lenka Koreničová, Antonín Kučera, Danihelová Renáta – Kaderníctvo, Martin Korenič – Pizzeria Piccolo, Mesto Malacky, Komisia pre šport pri MsZ v Malackách, pán Jozef Halcin, poslanec MsZ v Malackách a ďalší naši sponzori a partneri a rodičia z ČSFA.

Kto bude reprezentovať ČSFA na tomto turnaji?

Na turnaji budú ČSFA reprezentovať 4 mužstvá a predstavia sa pod vedením trénerov a vedúcich p. Marka Danihela, Vladimíra Žáčka, Mojmíra Rozboru, Tea Pálku, Martina Kríka, Ivana Habu, Róberta Višvádera, Bohunky Žáčkovej, Zuzany Polákovej, hráči David Vrabček, Jozef Halcin, Martin Žáček, Danko Danihel, Tomáš Kríko, Sinischa Kubovič, Samuel Kubinec, Adrián Puškáč, Teo Pálka, Matej Višváder, Alex Korenič, Alex Klimčík, Nicolas Haramia, Lukáš Spusta, Roman Májek, Jakub Ševera, Patrik Cabák, Denis Michalovič, Matúš Blecha, Marek Polák, Ondrej Žigo, Danica Danihelová, David Cíbik, Vladimír Škuta, Matej Jusko, Dominik Jurkovič, Samuel Záhumenský, Filip Pechal, Patrik Ufrla, Jakub Horváth, Mojmír Rozbora, Tomáš Dudek, Jakub a David Osuský, Róbert Pavlíček, Jozef Stejskal, Dominik Polák, Richard Gajarský, Enrique Spišiak, Arthur Haba, Oliver Trúchly, Radoslav Masár, Marco Melicher, Lukáš Kožuch, Marco Andreotti, Emka Kríková, Rastislav Hanisko, Tomáš Jung,Katarína Babjaková, Adam Geleta, Michal Martinec, Nicolas Salay a Soňa Fajtáková.

Vraj budú hrať aj ženy?

Áno. V rámci obedňajšej prestávky turnaja U7 a U8 si zmerajú sily aj ženy ČSFA Malacky, Slávie Praha, SK Rapid Viedeň. Naše ženy budú reprezentovať p. Lukešová Tatiana, Halcinová Renáta, Danihelová Renáta, Koreničová Lenka, Habová Adriana, Fajtáková Vierka, Poláková Zuzana,Kubincová Zuzana, Jursová Jana, Kužlíková Renáta,Žáčková Bohunka,Pálková Tatiana, Dražkovičová Patrícia, Slobodová Danka, Pavlíčková Jana, Osuská Hana, Májeková Martina a ďalšie.

Budú títo TOP súperi pre Vašich chlapcov motiváciou?

„Nielen motiváciou, ale aj víziou do budúcnosti ak by sa im raz podarilo hrať za tieto kluby. Veď v týchto kluboch hrali obrovské osobnosti svetového futbalu, napríklad za Rapid Hans Krankl, Heribert Weber, Antonín Panenka, za Sláviu Jozef Bican, Vladimír Šmicer, Patrik Berger a ďalší“.

Dosahujú vaše deti úroveň týchto TOP klubov?

„Jednoznačne áno, veď talentované sú rovnako, len záleží ako sa s nimi pracuje. V našej akadémii v Malackách pracujeme z deťmi od 3 rokov a pracujeme citlivo a systematicky. Nevenujeme sa len futbalu, ale deti aj vychovávame po mentálnej stránke formou rôznych besied a projektov o výchove a kriminalite. Na všetko máme kvalifikovaných odborníkov a trénerov. Aj v tejto oblasti teda postupujeme podobne ako mnohé veľkokluby Európy. Takýmto prístupom sme počas našej 10 ročnej histórie vychovali 11 mládežníckych reprezentantov Slovenska. Budujeme si svoje vlastné „Know – how“.

Kedy je najlepšie deti prihlásiť do akadémie?

Najlepšie je deti prihlásiť do akadémie vo veku 3 – 4 rokov tak, aby si zvyklo na systém a pohyb. Deti sa môžu hlásiť v priebehu celého roka. Naše kontakty sú na našej webovej stránke www.csfa.sk.

Na záver by sme sa chceli spýtať či pripravujete niečo podobné aj v roku 2012?

Áno, ešte vo väčšom rozmere. Dokonca pozveme ešte viac mužstiev z viacerých krajín Európy. Chceme pripraviť pre deti a priaznivcov z Malaciek, ale aj širokého okolia veľa zážitkov a zábavy. Viac oznámime začiatkom roka 2012, kedy zverejníme aj konkrétne názvy zúčastnených mužstiev. Ďalej sa naše deti v budúcom roku zúčastnia turnaja v zahraničí, kde si zmerajú sily z FC Bayern Mníchov, Werderom Brémy, FC Kodaň, US Udinese, Borusiou Dortmund a PSV Eindhoven.

Všetkých priaznivcov mládežníckeho futbalu týmto srdečne pozývame 3.12.2011 od 9:30h do 17:00h do ŠH Malina v Malackách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *